איך ללמד את הכלב לעשות צרכים בחוץ

אין ספק שאחת הבעיות הגדולות ביותר שבעלי כלבים מתמודדים איתה היא, שהכלב שלהם עושה צרכים בבית. זה קורה בעיקר בקרב כלבים צעירים, גורים, שעדיין לא למדו שעליהם לעשות את הצרכים בחוץ, כלבים חדשים שרק עכשיו הגיעו אלינו ועדיין לא יודעים שאסור להם לעשות את הצרכים בבית, וכן כלבים מבוגרים שלא יכולים להתאפק.

מן הסתם, במצב של כלבים מבוגרים אנחנו לא תמיד נוכל לשנות את המצב, מסיבות בריאותיות, גופניות, ואחרות. בשני המקרים הראשונים, אם אנחנו נעבוד איתם על זה, אז אכן נצליח להרגיל אותם לעשות את הצרכים בחוץ. הרעיון הוא לגרום להם להבין שהם לא יכולים לעשות את הצרכים בבית והם חייבים לחכות שנוציא אותם החוצה.

כיצד עושים את זה בפועל

חשוב להדגיש, כל הרעיון מבוסס על אימון כלבים, על תרגילים שקשורים בין היתר לאילוף. למשל, אנחנו יכולים להוציא אותם מספר פעמים ביום, עד שהם יראו שבכל פעם כשהם צריכים לעשות את הצרכים שלהם אנחנו מוציאים אותם. כך ברגע שהם יצטרכו לעשות את הצרכים, הם יחכו לנו ליד הדלת.

אפשרות אחרת, היא פשוט לגרום להם אי נוחות מסוימות כשהם עושים את הצרכים בבית, וכך הם יבינו שזה לא משתלם להם. כמובן שזה יכול להיות לא נעים, אך אם הם יקלטו את המסר, זה בהחלט יכול לעזור להם ולנו.